A1 KONUŞMA SINAVI BÖLÜM 2

A1 KONUŞMA SINAVI BÖLÜM 2

Deutschstube Yorum yapılmamış

A1 ÖSD KONUŞMA BÖLÜMÜ

Özellikle Ösd konuşma bölümü için size yardımı dokunacak .pdf dosyasını lütfen inceleyiniz.

sprechen-teil-2-3-donusturuldu

A1 Sınavı (Aile Birleşimi sınavı) 4 bölümden oluşmaktadır.

OKUMA ANLAMA


Üç tane birbirinden farklı metin ile bunlar Almanya’dan, Avusturya’dan ve İsviçre’den seçilmiş özgün ve basit makaleler olup, bu makaleler vasıtası ile okuma anlama ölçülür. Metnin genel ifadesi ve tekil içerikleri test edilir. Okuma anlamanın iki bölümü eşleştirmekten oluşmaktadır.

Süre: 25 dakika

DİNLEME ANLAMA


Üç aşamalı dinle sınavı içeriğinde Avusturya, Almanya ve İsviçre’den seçilmiş, günlük konuşma temalarına ve standart dil kullanımına uygun makalelerle global, detaycı ve seçici anlama test edilmektedir. Birinci ve üçüncü metin birer kere, ikince metin iki kere dinlenir.

Süre: yaklaşık 15 dakika

YAZMA BECERİSİ


Bu bölümde sınava katılan kişiler kendi kişisel bilgileriyle bir form doldururlar ve basit seviyede düzenlenmiş bir e-mail yazarlar. Bu makaleler öncesinde belirlenmiş kriterler doğrultusunda değerlendirilecekler.

Süre: yaklaşık 20 dakika

KONUŞMA SINAVI


Bu bölümde kendi bünyesinde üç alt göreve ayrılır. Sınava katılan kişiler önce kısaca kendilerini sözlü olarak tanıtırlar. Hemen sonrasında günlük yaşamdan alınmış kolay bir resimde ne gördüklerini, kaç kişi gördüklerini, bu kişilerin nerde olduğunu ve ne yaptığını söylerler. Sonrasında ise üstünde konuştukları resimdeki kişilerden birisinin rolünü alarak bir mini diyalog canlandırırlar. Konuşma sınavında gerçekleşen diyaloglar daha öncesinden belirlenmiş ve sabitlenmiş kurallar doğrultusunda değerlendirilir.

Süre: yaklaşık 10 dakika.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanca Online Ders
Almanca Online Ders İçin Bilgi
Almanca Online Ders İçin Bilgi Al